Relikvie smrti - trhák nebo propadák?

15. srpna 2011 v 21:37 |  Diskuse

Po více než deseti letech to přišlo - konec. Po více než deseti letech jsme naposledy usedli do kin a s nadšením sledovali Relikvie smrti. Mnozí z nás odcházeli z kina s pláčem. Ano, nikdo z nás nechtěl aby to skončilo, ale jak plakáty hlásaly už půl roku dopředu: It all ends...
Názory lidí na filmové zpracování se velmi liší. Našli se tací, kteří si film nemohli vynachválit, což byli většinou ti, kteří nečetli knižní předlohu, ale i tací, kterým se film nelíbil. Většina fanoušků nesouhlasí s pojetím závěrečného duelu Harryho s Voldemortem, který bezpochyby vypadal v našich představách úplně jinak.

Jaký zanechal poslední díl dojem na vás? Vycházeli jste z kinosálu s potěšeným úsměvem, zamračeným obličejem nebo snad dokonce s pláčem? Jaké scény se vám líbily nejvíce a které naopak shledáváte nejhoršími?
Podělte se o svůj názor do komentářů a reagujte na komentáře jiných! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zasněná* Zasněná* | Web | 15. srpna 2011 v 22:59 | Reagovat

Já osobně shledávám poslední díl vcelku obstojným. Samozřejmě, našly se scény, které se mi nelíbily, ale ono nejspíš nejde, aby vše bylo 100% dokonalé.
Nejvíce se mi asi líbil Princův příběh. Ze Sevova Allways mi až běhá mráz po zádech. :D Ale i scéna v lese, kdy si Harry přivolal svou rodinu byla velmi pěkná.
Ovšem, závěrečný boj dobra se zlem se mi doopravdy nelíbil. Nejspíš jsem si to doopravdy představovala trochu jinak. :D
Dále se mi absolutně vůbec nelíbily ty rádoby vtipné hlášky McGonagalové a Nevilla. Tak nějak mi pokazily celou atmosféru filmu.

Takže, i přes ty rozdíly mezi knihou a filmem si myslím, že tohle byl jeden z nejlepších dílů. Ale i když byl poslední, Harryho se nikdy nevdám.

2 Penelope Eleanor O'Connel Penelope Eleanor O'Connel | Web | 16. srpna 2011 v 7:04 | Reagovat

Mě se poslední kousek taky moc líbí.
Stejně jako u Zasněné se mi líbil Princův příběh. Závěrečná bitva byla ale pasé. Nechápu, proč se tam bili holýma rukama, či se trapně plazili po zemi.
Mě se naopak ty hlášky docela líbili, alespoň poučují, že mám i sebehorší událost brát s humorem. ;-)
Též i zpracování se mi docela zamlouvalo... Alespoň více, než v předchozích dílech.
Sice se to od knížky dost lišilo, ale já odcházela z kina spokojená, na tvářích mi zůstaly slané cestičky po slzách, ale s úsměvem na tváři. Ihned bych na to šla znovu. Pro mě je tento osmý film, asi nejlepší ze všech. ;-)

3 Charlotte Evans Charlotte Evans | E-mail | Web | 9. dubna 2012 v 14:33 | Reagovat

No... Na knihu to samozřejmě nemělo, ale zpracování vzpomínek bylo úžasné. Jinak ale... Mám tam celkem dost oblíbených scén, které jsou ovšem jen věty...
"Are you OK, Freddie?" proneseno Georgem, když stáli na věží chvíli předtím, než... :'(
"Freak! You're freak, Lily! I'll tell it mummy!" Já vím, asi to bylo zlé, ale strašlivě se mi to tam líbilo...
Ale scéna, u které jsem brečela byla, když byl záběr, jak všichni oplakávají Freda a vzápětí kamera sklouzne na Tonksovou a Remuse, kteří jsou úplně sami :'(
Dá se tomu vytknout spousta věcí. Ale stejně tak jich spoustu můžu pochválit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama