Rozhovor s Penelope Eleanor O'Connel

20. srpna 2011 v 8:00 | Zasněná* |  Rozhovory

Tak :D Přináším vám zde rozhovor s Penelope Eleanor O'Connel, která se nabídla ako první.
Kdyby jste někdo měli zájem, máte možnost přihlásit se zde » ZDE.
Teď už tedy ten slibovaný rozhovor... :))


Ahoj. Na úvod bych tě chtěla poprosit, abys nám o sobě řekla několik vět.
Ahoj... Ráda vystupuji pod svojí přezdívkou jako Penelope O'Connelová. Mezi mé koníčky patří psaní povídek, vyrábění grafiky a vedení mého blogu...


Ano, tvůj blog je velmi pěkný a tvá grafika i tvá psaná tvorba doopravdy povedená. Všimla jsem si na něm, že píšeš povídky jak ze světa Harryho Pottera (tedy fanfiction), tak i normální. Které tě baví víc?
Spíše Harry Potter Fanfiction...

Proč?
Za 1. Je to o něco jednoduší - přeci jenom už máte vymyšlený svět a charakteristiky postav a za 2. Harry Potter ságu miluji, Harry je moje dětství.

Tvoje dětství. Jak dlouho už tedy jsi fanouškem a jak ses k němu dostala? Zaujal tě příběh chlapce, který zůstal naživu ihned nebo to byla poněkud delší cesta?
Jsem jeho fanouškem od té doby co jsem se naučila číst... Jeho příběh mě zaujal téměř ihned. Dostala jsem se k němu díky mému staršímu bratrovi, který mou vášeň ke čtení sdílí a díky němu, jsme měli vždy všechny dostupné díly v knihovničce... :)


Co se ti na celé sáze líbí ze všeho nejvíce? Proč?
Ten kouzelný a fantastický svět... Dokáže mě odpoutat od reality a já mám pocit jako bych ty příběhy prožívala sama.

Ano, musí být určitě úžasné být součástí úplně jiného světa. Vyměnila bys svět Harryho Pottera za svou realitu nebo jsi spokojená s tím jak to teď je (tedy tvůj život a kouzelnický svět pouze v knížkách)?
Kdyby jsem měla možnost tak bych to ihned vyměnila...

To je mi líto. Nerada bych strkala nos do tvých problémů, takže se moc omlouvám. Raději bys tedy volila svět Harraho Pottera. Kým by sis přála být? Sama sebou nebo bys chtěla prožívat samotný příběh nějaké postavy? (Jaké?)
Asi sama sebou... Je to velmi těžké rozhodování. ;)

Která postava je potom tvá nejoblíbenější? Čím si tě získala?
Bez konkurenční Severus Snape... Nějak jsem si ho oblíbila od prvního dílu, nevím proč, ale nějak jsem s ním soucítila. Díl po dílu, film po film ta oblíbenost vzrůstala... Má jedinečný osobitý charakter a Princův příběh mě nikdy nezanechal chladnou. :)

Věřila jsi od začátku, že není tím padouchem, za kterého ho všichni měli a nebo pro tebe byl Princův příběh překvapením?
Ano... Dokola jsem si říkala:"To je nějaké divné, to přece nemůže být jen tak. Bude v tom něco víc..."

A ono nakonec bylo. :) Líbí se ti více temná stránka Severuse Snapea nebo světlá? :D
Oboje... Nějak k němu obě neuvěřitelně pasují a ani bez jedné z nich by pro mě nebyl to, co je teď.

Jaký je tvůj nejoblíbenější díl z celé série? Čím si to zasloužil?
Pokud se jedná o knihu tak asi Princ dvojí krve... Krásně se to tam zamotává. ;) A z filmů? Asi Relikvie smrti - nebudu říkat která část, já je obě totiž beru jako celek -. Přijde mi to, přes odchylky od knihy, dost povedeně zpracované a už to není pohádka jako předchozí díly... :)

V knížkách je napsané, že jsou určeny pro čtenáře od 9 do 99 let. Myslíš, že je ta hranice trefná, příliš vysoká nebo by ji naopak měli (především) u posledních dílů posunout výš?
No u těch posledních bych je trochu zvýšila. Ale jaký by to mělo smysl?! Ti, co by si to chtěli mermomocí chtěli přečíst a jejich rodičům by to bylo jedno, tak je nic nezastaví. Například když jsem byla na Relikviích první části v kině, kde příliš nedbali na tu věkovou hranici, seděl vedle mě tak šestiletý hošík se svojí pravděpodobně babičkou. Nebál se... naopak. Celému sálu potichu vykládal o postavách a prozrazoval co se stane...
Takže zvýšit ji klidně mohou, ale ty opravdové Potterofily to těžko zastaví... ;)

V tom máš nejspíš pravdu. :) Patříš mezi fanoušky, kteří pevně věří, že Rowlingová ještě napíše nějaké pokračování nebo zastáváš názor "v nejlepším přestat"?
Věřím, že Rowlingová něco napíše... Alespoň v to doufám. A i kdyby ne... Alespoň nám povídkářům dá volnou ruku a otevřenou fantazii... ;)

Nezbývá mi jinak než souhlasit.Rowlingová sama řekla, že jejím snem vždycky bylo napsat detektivku. Zůstaneš její věrná čtenářka nebo pro tebe Harrym vše končí?
Uvidíme... Harry si moje srdíčko už navždy získal, jestli to bude i s jejími dalšími knihami... to opravdu nevím.

Tak, rozhovor se nám blíží ke konci. Na závěr ti dávám volný prostor, kdyby jsi měla zájem čtenářům něco vzkázat...
Takže, doufám, že Potter sága bude mít stále věrné i nové fanoušky a že se na ni nikdy nezapomene. Jak nám hlásají plakáty s našimi oblíbenými hrdiny "Vše končí", ale nesmíme zapomínat, že konec je nový začátek... A proto žádám všechny fanoušky Harryho Pottera, pomozte nám uchovat našeho nesmrtelného vyvoleného stále živého v našich srdcích a předat ho dalším generacím! Děkuji...

Hezky řečeno. Mě tedy nezbývá než ti popřát mnoho štěstí do budoucna. Děkuji za rozhovor.
Tobě též a i já děkuji... Ahoj. :)

Ahoj :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama